Sport i szkolenie

agility zasady
 Agillity polega na pokonywaniu toru przeszkód w określonej kolejności. Liczy się dokładność i czas.
Startowanie wymaga od przewodnika i Jego psa niesamowitego zgrania i posłuszeństwa. Ruch ciała, gest czy w końcu komenda słowna nakierowuje psa na kolejna przeszkodę.

Dogtrekking to bieg z psem, połączony z elementami marszu na orientację. Wygrywa ten zespół, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą trasę wyznaczoną przez organizatorów. Na trasie znajdują się tzw. „punkty kontrolne”. To właśnie w ich stronę należy się kierować, by spisać hasło lub spełnić inny wymóg ustanowiony przez organizatorów. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety organizatorzy poinformują zawodników i zawodniczki podczas tzw. odprawy technicznej.

Źródło: Człowiek i Pies.

 

12 września na Górze Kamieńsk odbyły się zawody Hard Dog Race w klasie Base. Doskonale przygotowana, atrakcyjna trasa, piękna pogoda i ten jedyny w swoim rodzaju klimat, który rok rocznie towarzyszy imprezie.

banhdra

IPO

na zdjęciu od lewej 1. KONTRA z Kuźni Championów;2,3 BONBON SHAGGY El Bridorado ( zdj. Sylwia Ratajczak Photography https://www.facebook.com/sylwia.ratajcz ... age_bubble)

IPO - International Prüfungs Ordnung
jest dyscypliną sportową, która koncentruje się na rozwijaniu oraz ocenie użytkowych cech psa.

maintrailing Omnia

na zdjęciu OMNIA z Kuźni Championów

 

Mantrailing - w Polsce znany pod terminem tropienie użytkowe - poszukiwania ludzi - jest to wykorzystanie naturalnych zdolności psa i polega na podążaniu za zapachem danej osoby i zidentyfikowaniem jej na końcu śladu.

obedence

na zdjęciu Midnight Rose Maribe Magic &  QUE SERA SERA  El`Bridorado

Obedience  to posłuszeństwo sportowe. Polega na wykonywaniu przez psa komend w sposób szybki, dokładny, bez smaków i szarpaków.

pasienie briardplanetna zdjęciu od lewej BONBON SHAGGY El Bridorado, Bursztyn Buhlbino, BELLAQUERA El Bridorado

Pasienie. To praca, która opiera się na naturalnych instynktach i zachowaniach zwierzęcia. Jest to praca o tyle trudna, gdyż z jednej strony wykorzystujemy pobudzenie psa do pracy wiążące się z chęcią złapania zwierzyny, 

Sport ten polega na pokonaniu rajdu złożonego z szeregu ćwiczeń – stacji. Reguły Rally – O nie są tak sztywne jak w tradycyjnym Obedience. Przewodnik może chwalić psa, wydawać komendy słownie lub optycznie bądź słownie i optycznie o ile regulamin nie stanowi inaczej. Różnorodność Klas i Kategorii jakie przewiduje regulamin Rally – O pozwala na start w zawodach przewodnikom i psom w różnym wieku. Dzięki temu w zawodach mogą również startować dzieci. Zajęcia Rally – O są świetną zabawą dla psa i jego opiekuna.

Źródło: łajka-szkolenie

Regulamin:

http://www.rally-o.pl/strona_regulamin.html

m DSC 0631

Na zdjęciu Jarek Rogosz i ZORRO RIDES AGAIN  Morawia Campanella

Briard strażak BROYT z Andaye, Machobroyt19

BROYT Z Andaye

Podkategorie

Przewodnikow briardów prosimy o nadsylanie wyników. Chwalcie się !

Zapraszamy do poznania aktywnych briardów .

Zachęcamy do nadsyłania zdjęc, filmów i osiągnięć swoich psów .